Subota, 21 Septembar 2019

BOGATIJI ZA JEDNO PRIJATELJSTVO

foto„Jedna ljudska porodica, jedan zajednički dom“ je poruka koja se mogla čuti na 21. Generalnoj skupštini Caritasa Internationalis koja je održana 23. maja 2019. godine. Naša porodica i ove godine je suncem obasjana i proširena prijateljima sa Severa Italije koji su drugu godinu za redom realizovali letnji kamp u našem domu. Iako mnogi ljudi prolaze kroz život običnog čoveka, samo pravi prijatelji ostavljaju trag u njegovom srcu. Brazde zaorane tokom ovogodišnjeg susreta mladih iz Treviza, zaposlenih Caritasa Valjevo i korisnika Udruženja mentalnog zdravlja Zračak stvorili su iskreno prijateljstvo jače od svega. Čvrsto i neuništivo.

Od 29. avgusta do 6. Septembra u Valjevo boravila je grupa zaposlenih i volontera Caritasa Treviso predvođenja direktorom don Davide Schiavonom. Prijateljstvo i saradnja započeta 2016. godine nastavljena je i ove godine dolaskom volontera sa Severa Italije koji su bili podrška aktivnostima Caritasa Valjevo i Udruženja korisnika mentalnog zdravlja Zračak.

Pored zajedničkih aktivnosti i rada gosti iz Italije upoznati su sa projektima i aktivnostima koje sprovodi Caritas Valjevo na polju mentalnog zdravlja, Pomoći u kući, socijalnog preduzetništva i aktivnostima psihosocijalne podrške u Centru za azil u Bogovađi. Boravak gostiju iz Italije iskorišćen je i za predstavljanje lepota Srbije, upoznavanje sa istorijom i kulturom Valjeva i regiona, posetu Sajmu šljiva u Osečini, crkvi Svetog Marka u Beogradu i Kalemegdanu.

Po Molijeru "zrna peska čine planine, trenuci čine godine", a osam dana zajedništva i prijateljstva čine sitnice koje kroje život i čine ga vrednim življenja u svom punom sjaju.
Jedna ljudska porodica, jedan zajednički dom postali su bogatiji za jedno novo iskustvo i prijateljstvo oživljeno kroz saradnju Caritasa Valjeva i Caritasa Trevizo.

Radno vreme: ponedeljak-petak 07.30-15.30h |